Címke: talált képek

Az érintés gesztusát vizsgálja új kiadványában Erik Kessels, a ,,talált fényképek” mestere

A holland művész, tervező és kurátor, Erik Kessels új kiadványában az emberi érintés témáját dolgozza fel. A művész az album összeállításához mintegy 2000 fényképet használt fel, amelyet családi fényképalbumokból válogatott össze. A képgyűjtemény – amely elkészítésében Thomas Sauvin francia gyűjtő és szerkesztő, illetve Karel de Mulder reklámszakember, vizuális művész is részt vett – az amatőr fotográfia gyakran negligált valóságába vezeti be olvasóját. Az Incomplete enciklopedia of touch című album RVB Books gondozásában került kiadásra szeptember végén.

Tovább

A Google kilenc szeme – Jon Rafman utcaképei egyszerre ünneplik és kritizálják a jelenlegi világot

Tizenhét éve, 2007-ben indult a Google Street View szolgáltatása, amely addig elképzelhetetlen mértékben tágította ki mindannyiunk számára a világot – legalábbis a virtuális színtérben. A Street View szinte azonnal fajsúlyos etikai kérdéseket, valamint a fotográfia médiuma megkérdőjelezésének a problémáját is felvetette. Nem véletlen, hogy számos képzőművész és fotográfus látott azonnal lehetőséget az automatizált utcaképekben; köztük volt az egyik műfajteremtő alkotó, a kanadai Jon Rafman (1981), aki tizenhat éve dolgozik Nine Eyes of Google Street View című projektjén.

„Szeretem, hogy a művészet nem tökéletes” – Thomas Mailaender munkáiból nyílt kiállítás a párizsi MEP-ben

A Marseille-ből származó Mailaender, aki szabad kezet kapott munkái bemutatására, vizuális felfedezőútra hívja a kiállítás látogatóit. Mailaender munkásságának egyik fontos jellemzője, hogy leleményes és képes a hétköznapi anyagok, tárgyak felhasználásával különös és kreatív kiállításokat létrehozni. A technikák széles skálájáról – többek között kerámia, fotográfia, kollázs és installáció – ismert alkotó változatos anyagokat használ.

„Megpróbálom a hazugságot saját maga ellen fordítani” – Richard Prince korai fotográfiái a Gagosian Galleryben

A New York-i Gagosian Gallery április 13-ig nyitva tartó kiállítása a máig komoly vitákat kiváltó appropriation art, a kisajátító művészet egyik első képviselője, Richard Prince több mint nyolcvan korai munkáját mutatja be. A Richard Prince. Early Photography, 1977–87 címen látható tárlat anyaga talán soha nem volt annyira aktuális, mint napjainkban.

Kis híján a kukába kerültek azok a fényképek, amelyek a százhatvan évvel ezelőtti Massachusetts-ről mesélnek

Egy lelkes fotórestaurátor aprólékos munkával több ezer üveglemezes fényképet újított fel, amelyekből kiderül, milyen volt az élet az amerikai New Englandben 160 évvel ezelőtt. A 4000 darab teljes, fél és negyed lemezekből álló üvegnegatívokat egy gyűjtő őrizte, aki nem tudott mit kezdeni velük, így felkereste Terri Cappuccit. A restaurált képeket katalogizálták, és egy amerikai egyetem könyvtárába kerültek.

Madridban kiállítják a legfurább Google Street View képeket

2008-ban kezdtem el a Google Street View képernyőképeinek gyűjtését a Street View blogjaiból és a saját találatataimból. Kezdetben a nyers képek zajos, amatőr esztétikája vonzott. A Google Street View böngészése ugyanazt az érzést váltotta ki belőlem, amelyet korábban az utcai fényképezés során éreztem.

„A projekt úgy legyen személyes, hogy közben a néző is tudjon hozzá viszonyulni.” – Válogatás Catherine Panebianco díjnyertes sorozatából

Panebianco számára a legnagyobb kihívást az jelentette, hogy megtalálja a legjobb hátteret az egyes újraértelmezésekhez – a mostani tájnak jelentenie kellett valamit számára, miközben tökéletes megvilágítást kellett nyújtania a kiválasztott diához. Azért tartott ilyen sokáig az út, mert a fotográfusnak sokat kellett gondolkodnia azon, miként rendelheti a múlt diáit jelenbéli környezetekhez.

Képarcheológia és kincsvadászat

“Kessels sorozatai azért is izgalmasak, mert mindegyikhez tartozik egy-egy kitalált vagy megtalált történet, amelyen keresztül betekintést nyerhetünk az adott karakter vagy egész család történetébe, ezáltal kicsit mi is részesei lehetünk annak.”