„A kevesebb több” – A Minimalist Photography Awards 2024-es díjazottjai (2. rész)
24 • 11 • 01Punkt
A Minimalist Photography Awards hatodik versenyén meghirdették a legkiemelkedőbb alkotásokat, amelyeket több mint 3400 pályamű közül választottak ki. A nemzetközi zsűri galériavezetőkből, profi művészekből és művészeti vezetőkből állt, és a verseny célja, hogy a minimalista művészeket globális szinten ismerjék el és díjazzák. Az idei győztes alkotások bizonyítják, hogy egyszerűbb kompozíciókkal, letisztult elemekkel is létrehozhatók kreatív és kivételes művészeti munkák.
A hosszú expozíciós idővel készült munkák között a japán Ulana Switucha sorozata volt legkiemelkedőbb. A Torii című sorozat tavaly a Tokyo International Photography Awards aranyérmét is elnyerte. A különleges felvételek a japán hagyományokban fontos szerepet betöltő Torii-kapukat mutatják meg, amelyek a japán kultúrát és spiritualitást szimbolizálják. A fotográfus enigmatikus látványokon keresztül ábrázolja a sintó hagyományban a japán torii-kapuk szakrális jelentésrétegeit.
Gleici Rufatto Color Conversation című fotósorozata – mely az Absztrakt kategória első helyezettje lett – geometriai formákon keresztül vizsgálja a színek, formák és anyagok kapcsolatát. Az alkotások absztrakt formákat jelenítenek meg az épített környezet elemeire emlékeztetve, és egy színes párbeszédet teremtenek, amely arra ösztönzi a nézőket, hogy elgondolkodjanak a színek interakcióján és azok egymásra gyakorolt hatásán a strukturált kompozíciókban.
Les Forrester Another Brick in the Wall című fotója az Építészet kategóriában nyerte el az első helyezést. A kép a ritkaságszámba menő, modern téglából épült épületeket ábrázolja, amelyek üdítő változatosságot jelentenek a megszokott acél, üveg és beton építmények mellett. Andy O'Farrell Half Moon című, a Dubai Marinában készült fényképe nyerte az Éjszakai felvételek kategóriát; a pillanatot egy erkélyről örökítette meg.
Hilda Champion Delicate című alkotása, amely finomságot, eleganciát és törékenységet sugall, a Fine Art kategória győztese lett.
George Byrne Innervisions című sorozata, amely a Fotómanipuláció kategória győztese, az álomvilág és szimbólumok felfedezésével próbál betekintést nyújtani a tudatalatti világába. Az Los Angeles és Miami városi környezetében készült képeket erőteljesen szerkesztették és összeállították, hogy inkább a kompozícióra, mint a konkrét helyszínekre helyezzék a hangsúlyt. A Innervisions című sorozat Stevie Wonder 1973-as lemezéből merítette inspirációját, amely az emberi érzékelés örömeiről és kihívásairól szól.
A Minimalist Photography Awards 2024 kategórianyerteseinek képeit bemutató sorozatunk első része ezen a linken tekinthető meg.