Címke: Robert Capa Fotográfiai Központ

Mohos Márton és Erdős Dénes nyerte el a 42. Magyar Sajtófotó Pályázat fődíjait

A MÚOSZ Fotóriporterek Szakosztálya által meghirdetett 42. Magyar Sajtófotó pályázatra 250 fotográfus, 2470 pályaművel jelentkezett, a beküldött képek száma 6801 volt. A 2024. február 15-én a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházában megrendezett eseményen összesen 16 kategóriában hirdettek ki nyertest a nemzetközi zsűri tagjai,  melyről itt a Punkton is beszámoltunk. A két fődíjas fotográfus nevét viszont csak ma, a 42. Magyar Sajtófotó Kiállítás megnyitóján tették közzé.

Tovább

Magyar fotográfus is bekerült a 2023-as Futures vándorkiállításába

A 2017-ben elstartolt Futures platform célja, hogy felhívja a figyelmet Európa tehetséges, feltörekvő fotográfusaira. Nemrég bejelentették az ENERGIA: újraelosztás és mértéktartás nyolc nyertesét, akiket a 116 pályázó közül választott ki a zsűri. A nyertesek között van Biró Dávid is, akinek képei jelenleg a Mai Manó Házban megrendezett Mint Te és Én – Fiatal Magyar Fotográfia című kiállításon is láthatók. Az idei zsűri tagjai Ángel Luis González és Julia Gelezova (PhotoIreland), Mucsi Emese (Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ), Daria Tuminas (FOTODOK) és Pamela Peters (FOMU) voltak.

Fotósorozat a Petőfi utcák lakóiról – Válogatás a Pictorial Collective anyagából

A Pictorial Collective kilenc tagja – Bácsi Róbert László, Bődey János, Hirling Bálint, Mohai Balázs, Móricz-Sabján Simon†, Pályi Zsófia, Stiller Ákos, Urbán Ádám és Végh László – másfél év alatt több ezer kilométert megtéve járta be Magyarországot, Kárpátalját, valamint a Vajdaságot és Erdélyt, hogy megörökítsék a Petőfi utcák életét.

TOP25 – Ezek voltak 2022 legfontosabb hazai fotókiállításai

A hagyományteremtő, 2020-ban elindított szavazás után idén is arra voltunk kíváncsiak, hogy a fotográfiához köthető szakemberek véleménye alapján melyek voltak 2022 legfontosabb hazai fotókiállításai. A rangsorban a történeti és a kortárs fotográfia területéről egyaránt találhatunk alkotókat, és a fotográfiai stílusok is a médium sokszínűségét bizonyítják. Az elmúlt évekhez hasonlóan a lista élére ismét egy világhírű fotóművész kiállítása került.

Válogatás Horváth Katalin Fanni REVIVAL – Újjászületés a nyugati határnál című sorozatából

A fotósorozat fókuszában Magyarország „nyugati kapujában” élő nemzetiségi közösségek állnak, valamint azok a kulturális változások, modernizációs lenyomatok, amelyek a hagyományok lokális szintű rekonstrukciója és a globális hatások leképeződése mentén jelennek meg. A revival néprajzi kifejezés, amely szerint a régi hagyományok elemei újjászületnek, újra érvényessé válnak, csak módosult formában.

Válogatás 40 év legjobb magyar sajtófotóiból

Több ezer képből állt össze ez a kiállítás, amely szándékaim szerint bemutatja a legjellemzőbb témákat, megjeleníti a kollégák önálló gondolatait, sok esetben világosan felfedezhető benne egy-egy fotóriporter saját stílusa.

Válogatás Turós Balázs A dolgok természete című sorozatából

Turós Balázs A dolgok természete című személyes hangú munkájában demens nagymamáját középpontba helyezve próbál közelebb kerülni az elmúlás örök kérdéséhez, miközben az anyaghoz kötődő saját viszonyát is górcső alá veszi.

A világ, ahogyan mi látjuk – Gondolatok a Capa Központ Pictorial 10 című csoportos kiállításáról

Tizedik „születésnapját” ünnepli a Pictorial Collective elnevezésű, kortárs fotográfusokat tömörítő művészcsoport. A jubileumi évforduló alkalmából grandiózus méretű (200 fotót) bemutató kiállítást rendezett a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ. A nagyszabású tárlaton a csoport tizenhárom tagjának munkásságából mutatnak be egy-egy sorozatot a kurátorok

Neogrády-Kiss Barnabás nyerte az idei Capa-nagydíjat

A nemzetközi és magyar szakemberekből álló zsűri az idei évben Neogrády-Kiss Barnabás Kettős kötés című sorozatának ítélte meg a Capa-nagydíjat.
A sorozatban az alkotó személyes élményét, kamaszkori agydaganatműtétje miatt aszimmetrikussá vált látását dolgozza fel.