Címke: Fotóhónap 2020

Ín – Perlaki Márton kiállításáról

Kevés olyan, körültekintő gondossággal épített és megbízható minőségű kortárs oeuvre van itthon, mint Perlaki Mártoné. Ennek mostani állomása a Trafó Galériában megrendezett hazai visszatérés, amely az utolsó itthoni kiállítás óta készült munkákból válogatva mutat izgalmas, új fejleményeket a művész kilengésektől mentes gyakorlatában.

Tovább

„Személyes távolság” – Besnyő Éva kiállítása női szemszögből

A Pécsi Józsefnél tanult fotográfusnő látásmódját áthatja az a szellemi inspiráció, amit Berlinben szívhatott magába a 30-as években, ahol Kepes Györgyön keresztül kapcsolatban állt az emigrációban élő magyar művészkörökkel. Moholy-Nagy László, akinél Kepes György asszisztenskedett akkoriban, vagy Robert Capa, aki Besnyő Évának gyerekkori barátja volt és szintén Berlinben kezdte a felfutó karrierjét, az egyetemes fotótörténet elismert művészeivé váltak a későbbiekben csakúgy, mint Besnyő Éva.

Térhajlítás és térugrás az enteriőrben

Gábor Enikő Introverziók kiállításának alkotásai is ennek a külvilágtól elzárt, hosszú hónapok termékeny időszakának foto-kemogram lenyomatai, és a kiállítóhely méretei is csak azt a szűkre szabott, korlátozott mozgásteret biztosítják a látogatónak, akár a fotográfus laborja. Mégis miért érezzük úgy, mintha sokkal nagyobb tér venne minket körül, ami a végtelen érzetével és annak szépségével telítődne meg egyszerre?

Herendi Péter: Föld-Rajz

Herendi Péter Föld-Rajz című sorozatát mentora, a 2014-ben elhunyt Kerekes Gábor egyik témája ihlette, a Földről készített műholdfelvételek között keresett olyan felvételeket, amelyek az emberi tevékenység lenyomatait rögzítik.

Folyamatosan épülő fotókiállítás az Igor Metropolban

Szolga Hajnal Berlinben élő vizuális művész, fotográfus, művei társadalomkritikai szemlélettel bírnak, ökológiai és kulturális kérdéseket járnak körül. Blindage című kiállítása október 14-én nyílik a Fotóhónap eseménysorozat részeként és az Igor Metropol rezidenciaprogramjának keretében valósul meg, ahol Curfew és a Survival Traces munkáiból mutat be egy válogatást. E két, analóg technikával készült fotósorozat az ember és környezetének kapcsolatára fókuszál, vizuális narrációval egy társadalomkritikai üzenetet fogalmaz meg.