Címke: magángyűjtemény

„A világ abban a pillanatban válik izgalmassá, amikor elkezdesz látni!” – Sam Wagstaff gyűjteménye

Külön kihívást jelent egy kurátornak, ha a kiállítás egyszerre több művészt fog össze, valamint, ha az alkotások mellett a műgyűjtő szellemiségét is szeretné hitelesen visszaadni. Ha az ötvenéves Sam Wagstaff nem találkozik össze 1972-ben New Yorkban az akkor mindössze huszonöt éves Robert Mapplethorpe-pal, akkor talán létre sem jött volna ez a kiállítás. Wagstaff „szeme” különleges volt, a legkülönbözőbb korszakokból és stílusokból származó műveket gyűjtötte: az erotikától a tájképeken át a portrékig. Többek közt ezt mutatja be egy dinamikus kiállítás keretein belül a párizsi székhelyű Galerie Miranda.

Tovább

Roadside Stories – Amerika emberek nélkül

A Mai Manó Házban nyílt meg az Americana című kiállítás, amely Pálfi György kortárs fotógyűjteményének egy különleges szeletét tárja a közönség elé. Az autók és a fényképezés összefonódása nemcsak az amerikai álom mitológiáját idézi meg, hanem egy egész kultúra lenyomatát is. William Eggleston színei, Robert Frank dokumentarista pillanatai, Ed Ruscha, O. Winston Link, Joel Meyerowitz, Dennis Hopper látásmódja – mind a mozgásban lévő Amerika egy-egy megállított képkockája.

Eddig ismeretlen, magyar vonatkozású fotógyűjtemény került elő Amerikában – Interjú Michael Dobóval

Exkluzív interjúnkban betekintést nyerhetnek egy izgalmas családi történetbe, amely a 20. századi magyar és nemzetközi művészeti élet jelentős alakjait érinti. Interjúalanyunk édesapja, Francis F. Dobo (Dobó Ferenc), gazdag és eseménydús élete során számos híres művésszel és fotográfussal került kapcsolatba. A beszélgetés során megismerhetik a családi hátteret, Francis F. Dobo magyar gyökereit és pályafutását, valamint az olyan fotográfusokkal való kapcsolatait, mint Brassaï, André Kertész vagy Ylla. Kérdéseink révén  e különleges barátságok és művészeti kapcsolatok mélyebb rétegei tárulnak fel, miközben felfedezhetik azokat a személyes történeteket, amelyek e kivételes életút mögött rejlenek.

18 fotó az Elton John fotógyűjteményét bemutató londoni kiállítás anyagából

Sir Elton John énekes, dalszerző és David Furnish filmrendező magángyűjteményéből nyílt nagyszabású kiállítás május 18-án Fragile Beauty: Photographs from the Sir Elton John and David Furnish Collection címmel a londoni Victoria and Albert Museumban. A közönség több mint háromszáz fotóból álló válogatást láthat mintegy száznegyven híres fotográfus munkái közül.

„A gyűjtés egy kreatív aktus” – A Day Off címmel rendez kiállítást a F.C. Gundlach Foundation

A szabadidős tevékenység egy olyan téma, amely folyamatosan foglalkoztat mindannyiunkat, hiszen az életünk egyre hektikusabbá vált, ami egyre izgalmasabb, kalandosabb szabadidős tevékenységekkel jár. A szabadidő a munka utáni pihenésből tömegjelenséggé vált. Mindenki a maximális kikapcsolódásra és a mindennapi élettől való minél nagyobb eltávolodásra törekszik. Az F.C. Gundlach gyűjteményét bemutató kiállítás – mely a a berlini f3 – freiraum für fotografie-ban 2024. március 15. és június 2. között tekinthető meg – erre a témára, a szabadidőre fókuszál.

„Azt vesszük meg, ami tetszik.” – Sir Elton John és David Furnish magángyűjteményéből nyílik kiállítás a londoni V&A Múzeumban

Sir Elton John énekes és David Furnish filmrendező magángyűjteményéből rendez nagyszabású kiállítást Fragile Beauty: Photographs from the Sir Elton John and David Furnish Collection címmel a londoni Victoria and Albert Museum 2024-ben. A nagyközönség több mint háromszáz fotóból álló válogatást láthat majd mintegy száznegyven híres fotográfus munkái közül.

Chronorama – A 20. század ikonikus fotókincsei a Condé Nast archívumából

Egy minden szempontból epikus fotókiállítás látogatható jövő év januárjáig a velencei Palazzo Grassiban. A Chronorama: Photography Treasures of the 20th Century címen nyílt tárlat az amerikai Condé Nast médiavállalat fotóarchívumának azon emblematikus, vagy a nagyközönség számára eddig ismeretlen felvételeiből válogat, amelyek nemrég kerültek a Pinault Collection tulajdonába.

A fotó ereje – Peter Fetterman: The Power of Photography

A The Power of Photography könyv ereje abban rejlik, hogy egyszerre kezelhető a 20. századi (angolszász-amerikai) fotográfia tömény és sűrített történeti áttekintésének, valamint a szerkesztő személyes fotónaplójának, ami globális kérdésekre reflektál egy mindenki számára megterhelő időszakban a fotó médiumán keresztül.

Richard Gere fotógyűjteményét árverezi el a Christie’s

A 139 fotóból álló gyűjtemény főleg a 20. századi fotóművészetet reprezentálja olyan nevekkel, mint André Kertész, Brassaï, Edward Weston, Tina Modotti, Alfred Stieglitz, Richard Avedon, Diane Arbus, Irving Penn, Sally Mann, Robert Mapplethorpe és Herb Ritts.

A szétszóródó világ képei a Mai Manó Házban

Fotóművészekkel való képzeletbeli találkozóra invitálja a látogatót gyűjteményén keresztül Madeleine Millot-Durrenberger, a Mai Manó Házban megrendezett A műgyűjtés szenvedélye című kiállításon.